Tunisko informace, rady a tipy

Vítejte na webu Tunis informace, kde naleznete většinu důležitých rad a doporučení na téma dovolená Tunisko. Ať už to jsou klasické otázky typu víza do Tuniska, bezpečnost, počasí, nebo třeba tipy na výlety, destinace a jídlo. Tunisko je menší zemí, kde je zhruba o milion lidí více než v ČR. Tunisko leží na severu Afriky podobně jako třeba Maroko.

Tunisko je podobně jako třeba Turecko oblíbenou destinací na krásnou dovolenou. Dovolenou v teple u moře. Některé věci zde jsou velmi podobné jako třeba v Egyptě, přesto je země v mnohém velmi odlišná.

V Tunisku najdete nejen pěkné pláže, ale především skvělé resorty. Resorty, které nabízí špičkové zázemí. Ať už to jsou soukromé a bezpečné hotelové pláže, all inclusive, krásné bazény, nebo pohodlné pokoje a hotelové apartmá.

Dovolená v Tunisku, to není jen all inclusive a pláže

U Tuniska je třeba zmínit že máte na výběr z pobřeží a ostrovů. Z ostrovů je asi nejvíce známý ostrov Djerba. Krásné pláže s bílým pískem, teplé moře a dobré zázemí! Často říkáme letím do Tunisu. Pravda je však taková, že Tunisko je země a Tunis je hlavní město. To je však ve výsledku jedno, mluvme o Tunisku klidně jako o Tunisu. Mimochodem hlavní město Tunis je zajímavé a stojí za návštěvu. Stejně jako třeba slavné Kartágo, kde se odehrála slavná bitva.

Tunis je zajímavým místem pro dovolenou i tím, že je vzdálený přibližně 2 hodiny letu. Cestovní kanceláře dnes nabízí přímé lety z Prahy, ale také z Ostravy, Brna, Pardubic a také občas z Německa a Rakouska.

Dovolená v Tunisku a možné nástrahy

Dovolená v Tunisku může být nezapomenutelná. Ale také nemusí. Na webu proto doporučuji přečíst informace o bezpečnosti. Při výběru hotelu doporučím koukat na recenze lidí. Často se stává, že realita je po příjezdu jiná v honbě některých cestovek za cenou. Například Invia má u hotelů recenze lidí, doporučím vždy pročíst, nekoukat jen na fotky.

Pokud si přečtete několik článků, základní rady, tipy a nedáte jen a pouze na cestovku, věřím, že můžete mít opravdu senzační dovolenou, to je mimochodem hlavní cíl této stránky.

Tunisko fotky a mapa