Rubriky
Tunisko tipy a informace

Tunisko bezpečnost – na co si dát pozor

Tunisko bezpečnost aneb jak je na tom tato země? Na co si dát pozor a co nepodcenit? Hned na začátku zmíním, že především turistické destinace jsou poměrně dobře bezpečné. Je několik věcí, na které je třeba si dát pozor.

Bezpečnost v Tunisku a na co si dát pozor

Vyvarujte se demonstracím. Ty mohou nastat vyjímečně i v resortech. Doporučím hned na začátku se vyhnout těmto částem:

  • západ země a poblíž hranic s Alžírskem
  • jih země a hranice s Lybií

Doporučím vždy – opravdu vždy přečíst aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí – web ministerstva.

Doporučím nechodit ve večerních hodinách venku a především v odlehlejších místech. Plně respektovat doporučení delegátů. Vyhnout se nejen demonstracím, ale také velkým modlitbám. A ženy by ideálně neměly mimo resort chodit osamocené.

Tunisko a kriminalita – na co si dát pozor

Drobná kriminalita je všude, přesto Tunisko je i v tomto ohledu poměrně dost bezpečné. Přesto je rozumné nenosit větší obnos peněz, drahé věci jako drahý mobil, zlaté hodinky, větší šperky apod.

Dnes musí být turisti velmi opatrní i v evropě, stačí se podívat jaké nástrahy číhají na turisty u nás. Pokud jste v jiné zemi, jste občas magnete. Je třeba si uvědomit, že v Tunisku je spousta chudých lidí a nejít tedy případnému problému naproti.

Doporučím jako pro každou zemi – cenosti moc nevozit a to co přivezete mít na pokoji v sejfu. Doporučuji okopírovat pas, mít fotku pasu a dokladů v mobilu zároveň. Uložit si důležitá čísla, třeba číslo pojišťovny. To doporučuji třeba i pro Madagaskar (Madagaskar bezpečnost) 🙂 Doporučuji to prostě všude, od Evropu až po Asii 🙂

Závěrem k bezpečnosti

Bezpečnost v letoviscích je na dobré úrovni a s trochou přemýšlení a normálního chování si můžete užít parádní dovolenou. Férové je říci, že v minulosti byly jednotky případů teroristických útoků i v letoviscích. Stejně tak ale byly teroristické útoky třeba v Barceloně, Německu, Anglii, Francii.

Pokud přesto chcete ject raději letecky po Evropě, koukněte na web dovolená letecky, kde najdete popsané různé destinace.

Osobně Tunis vnímám jako bezpečnou destinaci pro dovolenou s tím, že je dobré jako všude si vždy zjistit aktuální informace, třeba právě na stránkách ministerstva zahraničí.