Rubriky
Tunisko tipy a informace

Víza do Tunisu – jak to je s vízy?

Je potřeba řešit víza pro dovolenou v Tunisku? Hned odpovím – v 95% případů není třeba vízum. Cestujete s cestovní kanceláří do Tuniska? Vízum nepotřebujete. Cestujete sami do Tuniska na dovolenou? Vízum nepotřebujete.

Vízum potřebujete jen za situace, že chcete navštívit okolní země. Tedy pokud by jste chtěli např. podniknout návštěvu Alžírska, máte smůlu bez víza.

Bez víza můžete být v Tunisku 90 dní. Povinností je mít pas platný minimálně 6 měsíců od data odjezdu ze země. To si zkontrolujte vždy ještě před pořízením zájezdu.

S ohledem na pas ještě doporučím si přečíst o bezpečnosti v Tunisku, především doporučím mít kopii pasu a pas mít ideálně v sejfu na pokoji.

Jsou v Tunisku nějaké další poplatky?

Možná jste si všimli, že některé země třeba nemají víza, ale musíte stejně něco platit. Je to takový trik jak do země získávat turisty, ale zároveň nepřijít o poplatky. Tunisko mělo odletovou taxu přibližně 370 Kč. Většinou byla v ceně zájezdu. Od roku 2015 tato taxa ale byla zrušena! Tedy aktuálně (2019) se nic takového neplatí.

Do Tuniska na občanku?

Nedávno jsem našel na jednom fóru otázku zda lze vyrazit do Tuniska na občanku, nebo zda si vzít pas nebo občanku. Samozřejmě potřebujete pas. Země není v evropské uniii. A ačkoli je od jihu Itálie jen kousek, jde o Afriku. Pas je nutnost.