Rubriky
Tunisko tipy a informace

Jídlo v Tunisku

Gastronomie v Tunisku – jaké pokrmy si zde můžete vychutnat? Mnoho cestujících si v Tunisku dopřává pouze jídlo v hotelových komplexech v rámci all inclusive. To je poměrně škoda.

Jídlo v hotelích je mnohdy taková mezinárodní kuchyně vyráběná kateringovými firmami v různých kvalitách podle toho do jakého hotelu jídlo putuje. Tím nechci all inclusive nijak shazovat, ale takové jídlo dostanete +- po celém světě v lepších hotelích. Neutrální.

Ovoce většinou lehce podtržené, aby v hotelu nebyly průjmy, vše více sterilní a univerzálně dochucené. Tuniská kuchyně je ale přesný opak. Můžete se inspirovat a oživit si i domácí kuchyni a vaření.

Tuniskou kuchyni bych přirovnal marocké kuchyni – minimálně velkou částí. Jde o arabská jídla a pokrmy z části ovlivněné Francií. Kuskus na mnoho způsobů, tajine, ze sladkostí třeba chalva, baklava nebo magroudh. Sladké je vesměs velmi sladké. Kuchyni dominují ryby, skopové maso, hodně koření, ovoce a zelenina. Často jednodušší ale o to lépe dochucené pokrmy. V Tunisku se setkáte i s vnitřnostmi, různými pokrmy z mozečků apod.

Jaké jídlo v Tunisku vyzkoušet?

Tajine – maso, zelenina, koření a vajíčka připravováno ve speciální nádobě. Existují různé varianty tajine a místní tajine je velmi rozdílný s marockým – i proto doporučím vyzkoušet.

Ojja – ryby, maso nebo mozeček vařené v pálivé omáčce s rajčaty. Dochucené kořením (hlavně koriandr) a zapečené s vejci. Často velmi pálivé jídlo.

Saláty – převážně tuniský salát se nabízí ve většině restauracích, jde o sezonní zeleninu, většinou nasekáno na jemno, cibule, olej a koriandr. Zažil jsem různé variace, nejčastěji rajčata s cibulí a různě dochucená.

Uzeniny – můžete se setkat s různými uzeninami, převážně ze skopového a hovězího masa. Chutné jsou skopové párky.

Jídel je v Tunisku hodně, nejrůznější špízy, taštičky, různě vařená a dochucená masa, polévky a sladké dezerty. Setkáte se také s luštěninami, hodně používané jsou fazole a cizrna. Dost je využíván též česnek.

Z nápojů dominuje káva – často arabská káva s kardamomem a čaje – hodně čaj s mátou. V Tunisku se můžete setkat s pouličním občerstvením. Nejrůznější pojízdné stánky, kde se připravují levná a často velmi dobrá jídla.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Počasí Tunisko – jaké je počasí v Tunisku a teplota moře?

Počasí v Tunisku bych přirovnal k počasí v zemích kolem středozemního moře. Záleží však zda jste na jihu nebo severu Tuniska. Počasí v dubnu a květnu kolem 25 stupňů, suché a teplé počasí od června do srpna. Příjemné září a říjen. Během zimy kolem 10-15 stupňů.

V Tunisku nejsou přes léto horka jako například v Egyptě nebo Dubaji. Přirovnal bych to například severu Itálie. Jih Tuniska bych přirovnal k jihu Itálie. Vyjma některých částí, kde ale ani nejsou rezorty a turista se tam příliš pohybovat nebude (část hranice s Libyí).

Počasí Tunisko a teplotní hodnoty

Měsíc Vzduch Sluneční svit hodin Teplota moře Min. teplota Max. teplota
Leden 11 5,5 15 7 15
Únor 12 6,5 14 8 16
Březen 14 7 14 9 18
Duben 16 8 15 11 20
Květen 19 10 17 14 24
Červen 24 11 20 18 29
Červenec 26 12 24 20 32
Srpen 27 11 25 21 32
Září 25 8,5 24 20 29
Říjen 21 7 22 16 25
Listopad 16 6 19 12 20
Prosinec 13 5 16 9 16

Od půlky června do půlky září bych doporučil návštěvu Tuniska s ohledem na teploty a počasí. Pokud nemáte rádi horka, ale chcete se koupat, volte červen nebo září. Na poznání a trochu tepla je i říjen stále pěkný měsíc.

Teploty jsou uvedeny pro severní část Tuniska.

Střed Tuniska je ještě OK, počítejte více suché podnebí. Jih Tuniska je naopak více horký. V létě tu panují občas až extrémní horka. Střední a jižní Tunisko nabízí také větší rozdíly teplot mezi dnem a nocí – to platí hlavně čím dále jste od moře.

Jih Tuniska – koupání v dubnu i listopadu a vyšší teploty

Jižní část Tuniska ostrov Djerba nabízí více tepla. Koupat se na Djerbě a v jižně položených letoviscích můžete i v dubnu a listopadu. Květen a říjen mají často letní teploty.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Tunisko Mahdia – oblíbené tuniské letovisko

Letovisko a město Mahdia se nachází na pobřeží Středozemního moře, přibližně 150km jižně od města Tunis. Letovisko má svou skvělou historickou atmosféru. Ať už mluvím o krásné medině nebo o památkách. Město Mahdia je historické město.

Pláže v letovisku Mahdia v Tunisku

Máte rádi bílý písek a parádní čisté moře? Potom je Mahdia pro vás! Široké pláže, ideální na koupání a relax. Najdete i klidná místa. Pláže bych zařadil mezi ty nejlepší v Tunisku. Samozřejmostí je bohatá nabídka vodních sportů. Vstup do moře je převážně pozvolný, což nahrává rodinné dovolené.

V letovisku Mahdia najdete i různé zátoky s menšími plážemi. Podobné pláže na moc místech v Tunisku opravdu nenajdete, už třeba jen proto, že bílý písek není zrovna nejčastější v Tunisku.

Ubytování a zázemí

Severní část letoviska je více zastavěná, nabízí více možností ubytování a podle mě i o něco lepší pláž než jižní část. Ale to je čistě subjektivní. Hotely jsou většinou u pláže, nabízí slušný komfort, klimatizace. Celkově Mahdia patří mezi to lepší v Tunisku!

Výlety v okolí

Samotná Mahdia nabízí dost věcí, které stojí za to vidět a navštívit. Nádherná medina, do které se vstupuje branami. Rybářský přístav, námořní hřbitov nebo maják Cape Africa. To je několik zajímavých míst přímo v Mehdii. A co výlety v okolí?

Můžete využít nabídku hotelů a agentur. Nejčastější jsou výlety do Monsatiru, Tunisu, Kartága. Výlet do města El Jem s římským koloseem zvládnou i méně zdatní turisté. Samozřejmě můžete využít i výlety do pouště.

Můžete také využít výlety za delfíny, kurzy šnorchlování a potápění. Kousek od města Mahdia jsou korály a místa kde jsou delfíni.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Kam do Tuniska na dovolenku

Kam do Tuniska na dovolenou? Jak vybrat vhodně dovolenou? Nebudu popisovat desítky lokalit, resortů a měst, jelikož to by vám s výběrem ve finále nepomohlo. Základ je si určit zda chcete sever nebo jih, případně zda ostrov. Zda chcete primárně co nejlevnější a pěknou dovolenou u moře, nebo naopak dovolenou s výlety.

Tedy kam do Tuniska? Rozdíl sever vs. jih země

Sever země je chladnější, pokud se tedy obáváte velkého horka, vyražte na sever, kde může být o nějaký stupíněk chladněji. Ale zázraky nečekejte třeba v létě. V létě je velmi horko na jihu Itálie a Tunisko je ještě více na jih.

Rozdíl je také zda pevnina nebo ostrov. Pokud pevnina, máte větší možnost případných výletů. Naopak třeba ostrov Djerba na jihu Tuniska nabízí velmi levnou dovolenou a je vhodný pro ty, kdo chtějí ležet jen u moře a využívat výhody hotelu (zábava, jídlo).

Kam do Tuniska dle kvality moře?

O něco lepší moře je na severu Tuniska z hlediska čistoty moře. Ale krásná místa a krásné pláže najdete i na jihu.

Resumé?

Nejde říci toto místo je lepší a toho horší. Sever je mírně zelenější. Menší horko. Ostrovy jsou vhodné primárně pro klidnou dovolenou. Kdybych si měl vybrat něco takového mezi, aby se daly udělat pěkné výlety, asi bych volil letoviska jako Mahdia, Sousse nebo Monastir. Je to na severu, ale né úplném severu. Dají se zde podniknout pěkné výlety. Mahdia je asi nejzajímavějším místem. Je zde pěkné historické centrum, krásné pláže. Každopádně tyto 3 letoviska nabízí cestovky za skvělé ceny. A najdete tu vše pro aktivnější i klidnou dovolenou.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Co si přivézt z Tuniska?

Co si přivézt z Tuniska z dovolené? Dnes se podíváme na některé věci, které můžete na dovolené v Tunisu dobře pořídit. Osobně nejsem příznivcem cetek, jednoúčelných suvenýrů, které se kupují ze slušnosti a obdarovaný je obratem dá do vitríny. Vždy se snažím vyjma nějakého dárečku koupit i něco, co mně bude sloužit. Něco, co bych u nás nepořídil. Něco, co mi dovolenou připomene a budu mít třeba další důvod do země vyrazit po spotřebování.

Tedy Co si přivézt z Tuniska?

Koberce a koberečky

Krásné, barevné a kvalitní tkané a vázané koberce. Koberce skvělé kvality koupíte v Tunisku za velmi dobrou cenu. Nezapomínejte na na smlouvání i v prodejnách s koberci. Osobně řadím kvalitu Tuniských koberců na podobnou jako jsou Íránské. Neznamená to, že by jste táhli obrovský koberec. Můžete pořídit krásný a malý kobereček, nebo koberce v obrazku, jako umění. Dokonce i jako investici. Dobrý prodejce má nějaký certifikát. Jsou i koberce, které mají jiný odstín barvy z různých úhlů.

Sušené datle

Máte rádi sušené ovoce? Potom věřte že v Tunisku koupíte velmi dobré datle. Osobně mám nejraději datle z Íránu, také mi chutnaly datle z Emirátů, kde z nich dělají i luxusní bonboniery. Datle z Tunisu bych osobně kvalitou zařadil na úroveň Maroka. Ale pořád se bavíme o vynikajících a čerstvých datlích. Takovou kvalitu budete mít u nás problém pořídit. Případně za nesmyslné peníze. Kdo vyzkoušel datle z Afriky, blízkého východu, tak ví, jaký odpad se k nám bohužel dovází.

Nadoby a keramika

V Tunisku koupíte velmi levnou keramiku. Tedy třeba pěkný popelník, krásně malovaný. Nebo nádoby na Tajine, který je oblíbeným jídlem v Maroku.

Mohlo by vás zajímat:

Co dále nakoupit v Tunisku?

Pořídit můžete vlněné a lněné výrobky – šátky, šíly, přehozy. Ve slušné kvalitě. Koření – skvělý výběr a dobrá kvalita (žádné drcené mleté cihly). A také kožené výrobky – jen kontrolujte kvalitu prošití.

Nezapomínejte smlouvat. Trhy a malé obchůdky nadsadí ceny mnohdy na desetinásobky. Pokud před vámi bude prodejce brečet že nemá na jídlo pro manželku, nedejte se. Koneckonců vždy se můžete vrátit nebo produkt koupit jinde. Tuniští prodejci jsou často skvělý prodejci, kteří by mohli hrát v divadle. Umí předvést prodejní show. Mohou dělat jak milují Českou Republiku, protože tu mají strejdu, zmíní 2 fotbalisty a jak je to jejich srdeční cena a dají vám skvělou cenu. Ta je mnohdy stejně desetinásobná. Osobně doporučím mít u sebe méně peněz a klidně ukázat že víc prostě nemáte 🙂 Podívejte se na článek Tunisko peníze.

Budou brečet, hrát divadlo, nedejte se. Mimochodem většina výrobků v turistických destinacích jsou opravdu šmejdy s minimální hodnotou. Nekupujte kraviny. Cetky, suvenýry. A nepřeplácejte, zvyšujete tak i případnou cenu dalším lidem.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Jak dlouhý je let do Tuniska

Jak dlouho se letí do Tuniska z Prahy? A některé další informace k letu v tomto článku.

Na začátek zmíním, že doba letu do Tuniska je přibližně 2 hodiny a 20 minut. Je to však závislé na některých dalších parametrech. Záleží na větru, aktuální trase (různé společnosti mohou využít rozdílné koridory a trasy) a některých dalších okolnostech. Každopádně 2 hodiny a 20, 30 minut je standardem.

Let je tedy možná až překvapivě krátký s ohledem na to, že se ocitnete v Africe. Vlastně v úplně jiném podnebí. Na místě s tolik odlišnostmi.

Létá se i z dalších měst (Brno, Ostrava), na délku letu to má vliv jen jednotky minut.

Další časté otázky k délce letu na trase Praha – Tunisko

Jak dlouhý je let na Djerbu? Jak dlouho se letí na Djerbu?

Djerba je ostrov, který se nachází na jihu Tuniska. Navíc u ostrovů je třeba jiný přistávací manévr. Délka letu je tedy delší. Konkrétně v průměru 2 hodiny a 45 minut.Djerba

Jaká je doba letu do Monastir v Tunisku?

Doba letu je v průměru 2 hodiny a 25 minut. Letiště Monastir Habib Bourguiba International Airport obsluhuje nejen Monastir, ale některé okolní resorty a místa.

Jak dlouho se letí do Tabarky v Tunisku?

Díky umístění Tabarky – nachází se na severu země trvá délka letu 2 hodiny a 10 minut.

Jaké je délka letu do Tuniska? Vzdálenost Praha – Tunisko.

Záleží na tom zda letíte na sever, nebo jih země. Ale počítejte se vzdáleností přibližně 1850 Km. Mimochodem kdyby jste se do Tuniska chtěli vydat automobilem (jen pro zajímavost), nejrychlejší cesta by byla přes Itálii na samotný jih. A poté trajektem. Najeli by jste přibližně 2500 Km + platili trajekt na přibližně 250 Km přes moře.

Je třeba počítat s tím, že na takto krátkých letech hodně leteckých společností neposkytuje bezplatné jídlo. Na druhou stranu u 2 hodinového letu by to bylo zbytečné. Vzlétnete, pročtete si noviny a přistáváte 🙂

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Djerba – ostrov Djerba Tunisko

Ostrov Djerba je zřejmě nejznámějším ostrovem v Tunisku a jednou z nejoblíbenějších destinací v této zemi. Proč tomu tak je? Čím je Djerba zajímavá?

Djerba Tunis informace

Ostrov je pevninou spojený mostem. Ale i přesto je Djerba primárně destinací pro koupání a relax. Krásné hotely, bazény, pěkné pláže. To je hlavní dominantou tohoto ostrova.

Djerba je největším Tuniským ostrovem. Přesto jeho rozloha je pouhých 514 km². Hlavní město Houmt Souk má přibližně 60 tisíc obyvatel a celý ostrov jen 120 tisíc obyvatel. Ostrov disponuje mezinárodním letištěm. Tedy při dovolené na Djerbě přistanete přímo na ostrově.

Djerba má stejná pravidla jako Tunisko

Nepotřebujete víza – o tom jak je to s vízy si přečtěte v článku Tunisko víza. Bezpečnost je zde stejná jako v dalších letoviscích. Turistická místa jsou v Tunisku na slušné bezpečnostní úrovni.

Doba letu do Monastir (DJE) – tedy na letiště na ostrově trvá přibližně 2 a půl hodiny. Rozdíl mezi lety z Prahy, Ostravy a Brna jsou rozdílné max. v jednotkách minut.

Djerba Pláže a místa kam vyrazit

Nejoblíbenější pláže se nachází na východě ostrova. Díky umístění nabízí krásný pohled na východ slunce. Pláže na Djerbě jsou klidnější. Najdete tu i místa téměř bez lidí. Co se týče vstupu do vody, tak ten je tu vesměs velmi pozvolný.

Vydat se můžete do Houmt Souk, tedy do největšího města na ostrově. Městečno Midoun je blízké zmíněnému východu ostrova. Nachází se zde krokodílí farma a muzeum. Výlet můžete podniknout také do pouště, což nabízí většina cestovet a agentur. Zažijete takové ty tradiční pouštní aktivity jako je například jízda na velbloudovi. Navštívit můžete také El Ghriba – nádhernou židovskou synagogu.

Pokud řešíte kdy na Djerbu vyrazit, koukněte na počasí v Tunisku.

Videa z Djerby

Mapa Djerba

Mapa ostrova – aktivní mapa Google – mimochodem Google mapy doporučím i na navigování na ostrově.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Víza do Tunisu – jak to je s vízy?

Je potřeba řešit víza pro dovolenou v Tunisku? Hned odpovím – v 95% případů není třeba vízum. Cestujete s cestovní kanceláří do Tuniska? Vízum nepotřebujete. Cestujete sami do Tuniska na dovolenou? Vízum nepotřebujete.

Vízum potřebujete jen za situace, že chcete navštívit okolní země. Tedy pokud by jste chtěli např. podniknout návštěvu Alžírska, máte smůlu bez víza.

Bez víza můžete být v Tunisku 90 dní. Povinností je mít pas platný minimálně 6 měsíců od data odjezdu ze země. To si zkontrolujte vždy ještě před pořízením zájezdu.

S ohledem na pas ještě doporučím si přečíst o bezpečnosti v Tunisku, především doporučím mít kopii pasu a pas mít ideálně v sejfu na pokoji.

Jsou v Tunisku nějaké další poplatky?

Možná jste si všimli, že některé země třeba nemají víza, ale musíte stejně něco platit. Je to takový trik jak do země získávat turisty, ale zároveň nepřijít o poplatky. Tunisko mělo odletovou taxu přibližně 370 Kč. Většinou byla v ceně zájezdu. Od roku 2015 tato taxa ale byla zrušena! Tedy aktuálně (2019) se nic takového neplatí.

Do Tuniska na občanku?

Nedávno jsem našel na jednom fóru otázku zda lze vyrazit do Tuniska na občanku, nebo zda si vzít pas nebo občanku. Samozřejmě potřebujete pas. Země není v evropské uniii. A ačkoli je od jihu Itálie jen kousek, jde o Afriku. Pas je nutnost.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Voda, jídlo a průjmy v Tunisku

Tunisko je Afrika, jiné bakterie, jiné klima a jiné standardy a normy. To logicky často vede pro Evropana ke střevním potížím. Stejně jako by turista z Asie měl větší riziko u nás. Máme jinou mikrofloru, jiné bakterie, jiný jídelníček, ingredience apod.

Voda v Tunisku a na co si dát pozor

Vodu v Tunisku v žádném případě nepít z veřejné sítě. Ono toto platí pro většinu destinací. I v Evropě je voda často jinak upravovaná a mnoho lidem neudělá dobře. V Tunisku má navíc některé špatné bakterie. Tedy platí že pijte vodu balenou. Kontrolujte zda láhev nebyla otevřená, poškozená apod., mohou zde být případy opětovného naplnění lahve. Ideální je lahev s pečetí.

Vyhněte se ledům, špinavým sklenicím, rozlévané vodě v barech k jídlu apod. Ideální je také občas si dát panáka silného alkoholu, jako takovou „dezinfekci“.

Jídlo v Tunisku a na co si dát pozor

Jídlo doporučím primárně tepelně upravené. Ovoce je fajn, ale skvěle se v něm množí bakterie. V Tunisku nikoho moc nebude trápit, že třeba rozpůlí meloun. Ten meloun pak bude klidně na sluníčku třeba hodinu, než jej převezme kuchař. A následně jej budete mít na talíři. Ovoce je fajn, ale silně rizikové, tedy když už, tak alespoň s rozumem. Různé bary s fresh džusy je obrovské riziko. Méně se vše umyje a když, tak opět vodou z kohoutku, které trochu zůstané v nádobě, přidá se tam ovoce mnohdy méně umyté atd.

Pokud chcete jíst mimo hotel, stravujte se tam, kde jsou velké točky lidí. To že budete v naleštěném bistru kde však nikdo není je větší riziko než špinavé bistro, kde se za den udělají stovky jídel.

Rozdílné klima a jak se na to připravit

V Tunisku je samozřejmě rozdílné klima. Rozdílné bakterie atd., dobré je před odjezdem brát pár třeba 2 týdny probiotika. Po celou dobu pobytu by jste měli doplňovat více tekutin. Vyhněte se také výrazným přechodům mezi teplem a zimou – silně klimatizovaná místnost vs. lehátko na sluníčku. Neoslabujte si zbytečně tělo.

Doporučím mít také desinfekční gel na ruce. Občas si ruce neumyjete a v ten moment je takový gel dobrý pomocník. Ačkoli všeobecně jsem proti většímu používání těchto desinfekcí. Jednoduše proto že bakterie jsou pro tělo důležité. Bakterie jsou součástí naší obranyschopnosti. Jiný kraj, jiný mrav se často říká a jelikož to není jen jiné klima a bakterie, doporučín si přečíst článek na téma bezpečnost v Tunisku.

Průjem v Tunisku a jak jej řešit

Když už to na vás přijde, nehrajte si na šamany. Nepoužívejte nějaké domácí staré léky s argumentem že doma vám to pomohlo. Třeba Imodium je dobré – na to aby jste došli do lékárny. Ale Imodium vyjma zpomalení činnosti střev (tedy nějakou dobu nemáte potřebu jít na záchod) nic neléčí.

Dobrá věc je Ercefuryl, ten dostanete v Tunisku v lékárnách a občas jej mají i hotely. Dobré je vždy po průjmu nejen řešit léčbu třeba tabletou Ercefuryl, ale také doplnit minerály a vitamíny, které tělo vyloučilo.

To jsou obecné rady, které jsou víceméně platné i pro další země, jako třeba Maroko, Egypt a další. Přečtěte si třeba články na téma voda v Maroku nebo mrkněte na zdravotní situaci na Madagaskaru, uvidíte že pro většinu zemí se doporučují podobné postupy.

V Tunisku jsou zvyklí na to, že turisti mají občas tyto problémy, ať už je to problém z rozdílného klimatu, průjem z vody či jídla nebo jiné potíže, nemusíte se absolutně bát jít na recepci hotelu a poradit se. Stejně tak se poradit v lékárnách. Vždy platí že prevence a přemýšlení je 10x efektivnější, než následné řešení problémů. Každopádně někdy se tomu člověk prostě nevyhne. Mohl bych vyprávět jak jsem se doslova pro*ral Asií 😀

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Tunisko bezpečnost – na co si dát pozor

Tunisko bezpečnost aneb jak je na tom tato země? Na co si dát pozor a co nepodcenit? Hned na začátku zmíním, že především turistické destinace jsou poměrně dobře bezpečné. Je několik věcí, na které je třeba si dát pozor.

Bezpečnost v Tunisku a na co si dát pozor

Vyvarujte se demonstracím. Ty mohou nastat vyjímečně i v resortech. Doporučím hned na začátku se vyhnout těmto částem:

  • západ země a poblíž hranic s Alžírskem
  • jih země a hranice s Lybií

Doporučím vždy – opravdu vždy přečíst aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí – web ministerstva.

Doporučím nechodit ve večerních hodinách venku a především v odlehlejších místech. Plně respektovat doporučení delegátů. Vyhnout se nejen demonstracím, ale také velkým modlitbám. A ženy by ideálně neměly mimo resort chodit osamocené.

Tunisko a kriminalita – na co si dát pozor

Drobná kriminalita je všude, přesto Tunisko je i v tomto ohledu poměrně dost bezpečné. Přesto je rozumné nenosit větší obnos peněz, drahé věci jako drahý mobil, zlaté hodinky, větší šperky apod.

Dnes musí být turisti velmi opatrní i v evropě, stačí se podívat jaké nástrahy číhají na turisty u nás. Pokud jste v jiné zemi, jste občas magnete. Je třeba si uvědomit, že v Tunisku je spousta chudých lidí a nejít tedy případnému problému naproti.

Doporučím jako pro každou zemi – cenosti moc nevozit a to co přivezete mít na pokoji v sejfu. Doporučuji okopírovat pas, mít fotku pasu a dokladů v mobilu zároveň. Uložit si důležitá čísla, třeba číslo pojišťovny. To doporučuji třeba i pro Madagaskar (Madagaskar bezpečnost) 🙂 Doporučuji to prostě všude, od Evropu až po Asii 🙂

Závěrem k bezpečnosti

Bezpečnost v letoviscích je na dobré úrovni a s trochou přemýšlení a normálního chování si můžete užít parádní dovolenou. Férové je říci, že v minulosti byly jednotky případů teroristických útoků i v letoviscích. Stejně tak ale byly teroristické útoky třeba v Barceloně, Německu, Anglii, Francii.

Pokud přesto chcete ject raději letecky po Evropě, koukněte na web dovolená letecky, kde najdete popsané různé destinace.

Osobně Tunis vnímám jako bezpečnou destinaci pro dovolenou s tím, že je dobré jako všude si vždy zjistit aktuální informace, třeba právě na stránkách ministerstva zahraničí.