Rubriky
Tunisko tipy a informace

Co si přivézt z Tuniska?

Co si přivézt z Tuniska z dovolené? Dnes se podíváme na některé věci, které můžete na dovolené v Tunisu dobře pořídit. Osobně nejsem příznivcem cetek, jednoúčelných suvenýrů, které se kupují ze slušnosti a obdarovaný je obratem dá do vitríny. Vždy se snažím vyjma nějakého dárečku koupit i něco, co mně bude sloužit. Něco, co bych u nás nepořídil. Něco, co mi dovolenou připomene a budu mít třeba další důvod do země vyrazit po spotřebování.

Tedy Co si přivézt z Tuniska?

Koberce a koberečky

Krásné, barevné a kvalitní tkané a vázané koberce. Koberce skvělé kvality koupíte v Tunisku za velmi dobrou cenu. Nezapomínejte na na smlouvání i v prodejnách s koberci. Osobně řadím kvalitu Tuniských koberců na podobnou jako jsou Íránské. Neznamená to, že by jste táhli obrovský koberec. Můžete pořídit krásný a malý kobereček, nebo koberce v obrazku, jako umění. Dokonce i jako investici. Dobrý prodejce má nějaký certifikát. Jsou i koberce, které mají jiný odstín barvy z různých úhlů.

Sušené datle

Máte rádi sušené ovoce? Potom věřte že v Tunisku koupíte velmi dobré datle. Osobně mám nejraději datle z Íránu, také mi chutnaly datle z Emirátů, kde z nich dělají i luxusní bonboniery. Datle z Tunisu bych osobně kvalitou zařadil na úroveň Maroka. Ale pořád se bavíme o vynikajících a čerstvých datlích. Takovou kvalitu budete mít u nás problém pořídit. Případně za nesmyslné peníze. Kdo vyzkoušel datle z Afriky, blízkého východu, tak ví, jaký odpad se k nám bohužel dovází.

Nadoby a keramika

V Tunisku koupíte velmi levnou keramiku. Tedy třeba pěkný popelník, krásně malovaný. Nebo nádoby na Tajine, který je oblíbeným jídlem v Maroku.

Mohlo by vás zajímat:

Co dále nakoupit v Tunisku?

Pořídit můžete vlněné a lněné výrobky – šátky, šíly, přehozy. Ve slušné kvalitě. Koření – skvělý výběr a dobrá kvalita (žádné drcené mleté cihly). A také kožené výrobky – jen kontrolujte kvalitu prošití.

Nezapomínejte smlouvat. Trhy a malé obchůdky nadsadí ceny mnohdy na desetinásobky. Pokud před vámi bude prodejce brečet že nemá na jídlo pro manželku, nedejte se. Koneckonců vždy se můžete vrátit nebo produkt koupit jinde. Tuniští prodejci jsou často skvělý prodejci, kteří by mohli hrát v divadle. Umí předvést prodejní show. Mohou dělat jak milují Českou Republiku, protože tu mají strejdu, zmíní 2 fotbalisty a jak je to jejich srdeční cena a dají vám skvělou cenu. Ta je mnohdy stejně desetinásobná. Osobně doporučím mít u sebe méně peněz a klidně ukázat že víc prostě nemáte 🙂 Podívejte se na článek Tunisko peníze.

Budou brečet, hrát divadlo, nedejte se. Mimochodem většina výrobků v turistických destinacích jsou opravdu šmejdy s minimální hodnotou. Nekupujte kraviny. Cetky, suvenýry. A nepřeplácejte, zvyšujete tak i případnou cenu dalším lidem.