Rubriky
Tunisko tipy a informace

Letovisko Monastir

Monastir patří mezi nejoblíbenější letoviska v Tunisku. Nachází se v centrální části u pobřeží Středozemního moře v oblasti Sahel. Letovisko je známé zálivem Hammamet, který tu vzniká u moře.

Monastir má mezinárodní letiště, je zde mnoho velmi dobrých hotelů a hotelových komplexů a i přes svou oblíbenost jde stále o poměrně klidné letovisko.

Monastir kolonáda

Co navštívit v Monastir v Tunisku?

Monastir má krásný klášter Ribat z 9 století. Vedle Ribatu je Velká mešita. Nachází se zde také mauzoleum. Vydat se můžete vlakem do Sousse, což je sousední město (větší), mimochodem tentýž vlak staví i u letiště. Užijete si určitě i medinu s několika památkami. Vydat se můžete do okolí na výlet autobusem či vlakem. Například na jih do Mahdia, nebo do města El Jem.

Mešita monastir

Pláže a koupání

Jemný písek, pláž od Monastiru k Sousse má přibližně 10km. Najdete si zde i dostatek klidnějších míst.

Monastir pláž
Monastir pláž
Rubriky
Tunisko tipy a informace

Tunisko Mahdia – oblíbené tuniské letovisko

Letovisko a město Mahdia se nachází na pobřeží Středozemního moře, přibližně 150km jižně od města Tunis. Letovisko má svou skvělou historickou atmosféru. Ať už mluvím o krásné medině nebo o památkách. Město Mahdia je historické město.

Pláže v letovisku Mahdia v Tunisku

Máte rádi bílý písek a parádní čisté moře? Potom je Mahdia pro vás! Široké pláže, ideální na koupání a relax. Najdete i klidná místa. Pláže bych zařadil mezi ty nejlepší v Tunisku. Samozřejmostí je bohatá nabídka vodních sportů. Vstup do moře je převážně pozvolný, což nahrává rodinné dovolené.

V letovisku Mahdia najdete i různé zátoky s menšími plážemi. Podobné pláže na moc místech v Tunisku opravdu nenajdete, už třeba jen proto, že bílý písek není zrovna nejčastější v Tunisku.

Ubytování a zázemí

Severní část letoviska je více zastavěná, nabízí více možností ubytování a podle mě i o něco lepší pláž než jižní část. Ale to je čistě subjektivní. Hotely jsou většinou u pláže, nabízí slušný komfort, klimatizace. Celkově Mahdia patří mezi to lepší v Tunisku!

Výlety v okolí

Samotná Mahdia nabízí dost věcí, které stojí za to vidět a navštívit. Nádherná medina, do které se vstupuje branami. Rybářský přístav, námořní hřbitov nebo maják Cape Africa. To je několik zajímavých míst přímo v Mehdii. A co výlety v okolí?

Můžete využít nabídku hotelů a agentur. Nejčastější jsou výlety do Monsatiru, Tunisu, Kartága. Výlet do města El Jem s římským koloseem zvládnou i méně zdatní turisté. Samozřejmě můžete využít i výlety do pouště.

Můžete také využít výlety za delfíny, kurzy šnorchlování a potápění. Kousek od města Mahdia jsou korály a místa kde jsou delfíni.