Rubriky
Tunisko tipy a informace

Kam do Tuniska na dovolenku

Kam do Tuniska na dovolenou? Jak vybrat vhodně dovolenou? Nebudu popisovat desítky lokalit, resortů a měst, jelikož to by vám s výběrem ve finále nepomohlo. Základ je si určit zda chcete sever nebo jih, případně zda ostrov. Zda chcete primárně co nejlevnější a pěknou dovolenou u moře, nebo naopak dovolenou s výlety.

Tedy kam do Tuniska? Rozdíl sever vs. jih země

Sever země je chladnější, pokud se tedy obáváte velkého horka, vyražte na sever, kde může být o nějaký stupíněk chladněji. Ale zázraky nečekejte třeba v létě. V létě je velmi horko na jihu Itálie a Tunisko je ještě více na jih.

Rozdíl je také zda pevnina nebo ostrov. Pokud pevnina, máte větší možnost případných výletů. Naopak třeba ostrov Djerba na jihu Tuniska nabízí velmi levnou dovolenou a je vhodný pro ty, kdo chtějí ležet jen u moře a využívat výhody hotelu (zábava, jídlo).

Kam do Tuniska dle kvality moře?

O něco lepší moře je na severu Tuniska z hlediska čistoty moře. Ale krásná místa a krásné pláže najdete i na jihu.

Resumé?

Nejde říci toto místo je lepší a toho horší. Sever je mírně zelenější. Menší horko. Ostrovy jsou vhodné primárně pro klidnou dovolenou. Kdybych si měl vybrat něco takového mezi, aby se daly udělat pěkné výlety, asi bych volil letoviska jako Mahdia, Sousse nebo Monastir. Je to na severu, ale né úplném severu. Dají se zde podniknout pěkné výlety. Mahdia je asi nejzajímavějším místem. Je zde pěkné historické centrum, krásné pláže. Každopádně tyto 3 letoviska nabízí cestovky za skvělé ceny. A najdete tu vše pro aktivnější i klidnou dovolenou.