Rubriky
Tunisko tipy a informace

Letovisko Monastir

Monastir patří mezi nejoblíbenější letoviska v Tunisku. Nachází se v centrální části u pobřeží Středozemního moře v oblasti Sahel. Letovisko je známé zálivem Hammamet, který tu vzniká u moře.

Monastir má mezinárodní letiště, je zde mnoho velmi dobrých hotelů a hotelových komplexů a i přes svou oblíbenost jde stále o poměrně klidné letovisko.

Monastir kolonáda

Co navštívit v Monastir v Tunisku?

Monastir má krásný klášter Ribat z 9 století. Vedle Ribatu je Velká mešita. Nachází se zde také mauzoleum. Vydat se můžete vlakem do Sousse, což je sousední město (větší), mimochodem tentýž vlak staví i u letiště. Užijete si určitě i medinu s několika památkami. Vydat se můžete do okolí na výlet autobusem či vlakem. Například na jih do Mahdia, nebo do města El Jem.

Mešita monastir

Pláže a koupání

Jemný písek, pláž od Monastiru k Sousse má přibližně 10km. Najdete si zde i dostatek klidnějších míst.

Monastir pláž
Monastir pláž
Rubriky
Tunisko tipy a informace

Tunisko Mahdia – oblíbené tuniské letovisko

Letovisko a město Mahdia se nachází na pobřeží Středozemního moře, přibližně 150km jižně od města Tunis. Letovisko má svou skvělou historickou atmosféru. Ať už mluvím o krásné medině nebo o památkách. Město Mahdia je historické město.

Pláže v letovisku Mahdia v Tunisku

Máte rádi bílý písek a parádní čisté moře? Potom je Mahdia pro vás! Široké pláže, ideální na koupání a relax. Najdete i klidná místa. Pláže bych zařadil mezi ty nejlepší v Tunisku. Samozřejmostí je bohatá nabídka vodních sportů. Vstup do moře je převážně pozvolný, což nahrává rodinné dovolené.

V letovisku Mahdia najdete i různé zátoky s menšími plážemi. Podobné pláže na moc místech v Tunisku opravdu nenajdete, už třeba jen proto, že bílý písek není zrovna nejčastější v Tunisku.

Ubytování a zázemí

Severní část letoviska je více zastavěná, nabízí více možností ubytování a podle mě i o něco lepší pláž než jižní část. Ale to je čistě subjektivní. Hotely jsou většinou u pláže, nabízí slušný komfort, klimatizace. Celkově Mahdia patří mezi to lepší v Tunisku!

Výlety v okolí

Samotná Mahdia nabízí dost věcí, které stojí za to vidět a navštívit. Nádherná medina, do které se vstupuje branami. Rybářský přístav, námořní hřbitov nebo maják Cape Africa. To je několik zajímavých míst přímo v Mehdii. A co výlety v okolí?

Můžete využít nabídku hotelů a agentur. Nejčastější jsou výlety do Monsatiru, Tunisu, Kartága. Výlet do města El Jem s římským koloseem zvládnou i méně zdatní turisté. Samozřejmě můžete využít i výlety do pouště.

Můžete také využít výlety za delfíny, kurzy šnorchlování a potápění. Kousek od města Mahdia jsou korály a místa kde jsou delfíni.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Kam do Tuniska na dovolenku

Kam do Tuniska na dovolenou? Jak vybrat vhodně dovolenou? Nebudu popisovat desítky lokalit, resortů a měst, jelikož to by vám s výběrem ve finále nepomohlo. Základ je si určit zda chcete sever nebo jih, případně zda ostrov. Zda chcete primárně co nejlevnější a pěknou dovolenou u moře, nebo naopak dovolenou s výlety.

Tedy kam do Tuniska? Rozdíl sever vs. jih země

Sever země je chladnější, pokud se tedy obáváte velkého horka, vyražte na sever, kde může být o nějaký stupíněk chladněji. Ale zázraky nečekejte třeba v létě. V létě je velmi horko na jihu Itálie a Tunisko je ještě více na jih.

Rozdíl je také zda pevnina nebo ostrov. Pokud pevnina, máte větší možnost případných výletů. Naopak třeba ostrov Djerba na jihu Tuniska nabízí velmi levnou dovolenou a je vhodný pro ty, kdo chtějí ležet jen u moře a využívat výhody hotelu (zábava, jídlo).

Kam do Tuniska dle kvality moře?

O něco lepší moře je na severu Tuniska z hlediska čistoty moře. Ale krásná místa a krásné pláže najdete i na jihu.

Resumé?

Nejde říci toto místo je lepší a toho horší. Sever je mírně zelenější. Menší horko. Ostrovy jsou vhodné primárně pro klidnou dovolenou. Kdybych si měl vybrat něco takového mezi, aby se daly udělat pěkné výlety, asi bych volil letoviska jako Mahdia, Sousse nebo Monastir. Je to na severu, ale né úplném severu. Dají se zde podniknout pěkné výlety. Mahdia je asi nejzajímavějším místem. Je zde pěkné historické centrum, krásné pláže. Každopádně tyto 3 letoviska nabízí cestovky za skvělé ceny. A najdete tu vše pro aktivnější i klidnou dovolenou.

Rubriky
Tunisko tipy a informace

Djerba – ostrov Djerba Tunisko

Ostrov Djerba je zřejmě nejznámějším ostrovem v Tunisku a jednou z nejoblíbenějších destinací v této zemi. Proč tomu tak je? Čím je Djerba zajímavá?

Djerba Tunis informace

Ostrov je pevninou spojený mostem. Ale i přesto je Djerba primárně destinací pro koupání a relax. Krásné hotely, bazény, pěkné pláže. To je hlavní dominantou tohoto ostrova.

Djerba je největším Tuniským ostrovem. Přesto jeho rozloha je pouhých 514 km². Hlavní město Houmt Souk má přibližně 60 tisíc obyvatel a celý ostrov jen 120 tisíc obyvatel. Ostrov disponuje mezinárodním letištěm. Tedy při dovolené na Djerbě přistanete přímo na ostrově.

Djerba má stejná pravidla jako Tunisko

Nepotřebujete víza – o tom jak je to s vízy si přečtěte v článku Tunisko víza. Bezpečnost je zde stejná jako v dalších letoviscích. Turistická místa jsou v Tunisku na slušné bezpečnostní úrovni.

Doba letu do Monastir (DJE) – tedy na letiště na ostrově trvá přibližně 2 a půl hodiny. Rozdíl mezi lety z Prahy, Ostravy a Brna jsou rozdílné max. v jednotkách minut.

Djerba Pláže a místa kam vyrazit

Nejoblíbenější pláže se nachází na východě ostrova. Díky umístění nabízí krásný pohled na východ slunce. Pláže na Djerbě jsou klidnější. Najdete tu i místa téměř bez lidí. Co se týče vstupu do vody, tak ten je tu vesměs velmi pozvolný.

Vydat se můžete do Houmt Souk, tedy do největšího města na ostrově. Městečno Midoun je blízké zmíněnému východu ostrova. Nachází se zde krokodílí farma a muzeum. Výlet můžete podniknout také do pouště, což nabízí většina cestovet a agentur. Zažijete takové ty tradiční pouštní aktivity jako je například jízda na velbloudovi. Navštívit můžete také El Ghriba – nádhernou židovskou synagogu.

Pokud řešíte kdy na Djerbu vyrazit, koukněte na počasí v Tunisku.

Videa z Djerby

Mapa Djerba

Mapa ostrova – aktivní mapa Google – mimochodem Google mapy doporučím i na navigování na ostrově.