Rubriky
Tunisko tipy a informace

Djerba – ostrov Djerba Tunisko

Ostrov Djerba je zřejmě nejznámějším ostrovem v Tunisku a jednou z nejoblíbenějších destinací v této zemi. Proč tomu tak je? Čím je Djerba zajímavá?

Djerba Tunis informace

Ostrov je pevninou spojený mostem. Ale i přesto je Djerba primárně destinací pro koupání a relax. Krásné hotely, bazény, pěkné pláže. To je hlavní dominantou tohoto ostrova.

Djerba je největším Tuniským ostrovem. Přesto jeho rozloha je pouhých 514 km². Hlavní město Houmt Souk má přibližně 60 tisíc obyvatel a celý ostrov jen 120 tisíc obyvatel. Ostrov disponuje mezinárodním letištěm. Tedy při dovolené na Djerbě přistanete přímo na ostrově.

Djerba má stejná pravidla jako Tunisko

Nepotřebujete víza – o tom jak je to s vízy si přečtěte v článku Tunisko víza. Bezpečnost je zde stejná jako v dalších letoviscích. Turistická místa jsou v Tunisku na slušné bezpečnostní úrovni.

Doba letu do Monastir (DJE) – tedy na letiště na ostrově trvá přibližně 2 a půl hodiny. Rozdíl mezi lety z Prahy, Ostravy a Brna jsou rozdílné max. v jednotkách minut.

Djerba Pláže a místa kam vyrazit

Nejoblíbenější pláže se nachází na východě ostrova. Díky umístění nabízí krásný pohled na východ slunce. Pláže na Djerbě jsou klidnější. Najdete tu i místa téměř bez lidí. Co se týče vstupu do vody, tak ten je tu vesměs velmi pozvolný.

Vydat se můžete do Houmt Souk, tedy do největšího města na ostrově. Městečno Midoun je blízké zmíněnému východu ostrova. Nachází se zde krokodílí farma a muzeum. Výlet můžete podniknout také do pouště, což nabízí většina cestovet a agentur. Zažijete takové ty tradiční pouštní aktivity jako je například jízda na velbloudovi. Navštívit můžete také El Ghriba – nádhernou židovskou synagogu.

Pokud řešíte kdy na Djerbu vyrazit, koukněte na počasí v Tunisku.

Videa z Djerby

Mapa Djerba

Mapa ostrova – aktivní mapa Google – mimochodem Google mapy doporučím i na navigování na ostrově.